Makijaż permanentny

Makijaż permanentny swe korzenie wywodzi z Azji i liczy ponad dwa tysiące lat. Azjaci słynęli ze skąpego owłosienia brwi czy rzęs.

Aby zatuszować braki dorysowywali włoski na brwiach oraz kreski na oczach, aby sprawić wrażenie, że ich owłosienie w tych okolicach jest gęściejsze. Wykorzystywali cieniutkie pręciki bambusa, włókna jedwabiu oraz barwniki pochodzenia roślinnego. Pigment wprowadzano pod skórę przy pomocy owiniętej włóknem i nasączonej barwnikiem igły, którą umieszczano na bambusowym patyczku.
Najważniejsza zasada wykonywania makijażu permanentnego jest wciąż taka sama i polega na wprowadzeniu barwnika w odpowiednie warstwy skóry.
W obecnych czasach, dzięki rozwojowi mikropigmentacji i nowoczesnym urządzeniom makijaż permanentny jest nie tylko bezpieczniejszy, ale zabieg trwa krócej.
Wykonanie makijażu permanentnego stało się bardziej precyzyjne, mniej bolesne, a osoba poddana zabiegowi nie musi być wykluczona z życia społecznego.

Makijażu permanentny zyskał swą swoja popularność w Ameryce Północnej oraz Europie Zachodniej w 1984 r., kiedy to podczas kongresu kosmetycznego w Nowym Jorku został on zaprezentowany przez Chinke Czeng Ming Ming.

Poznaliśmy już krótką historię powstania makijażu permanentnego. Postaram się przybliżyć Wam prawidłową technikę rysunku brwi oraz standardy w jakich ten rysunek powinien się zachować by współgrać z obecnymi trendami.

Brwi wyrażają emocje, odzwierciedlają stan duszy, są dynamiczne: zdziwienie, złość, zaskoczenie, radość czy smutek, dlatego tak ważne jest, aby współgrały z całą twarzą, osobowością i spełniały oczekiwania klientki. Nie zawsze jednak mamy takie brwi, o jakich zawsze marzyłyśmy. Rozwiązaniem jest zawsze odpowiedni makijaż permanentny.

Najczęściej wykonywane zabiegi:

  • Makijaż permanentny brwi techniką Powderbrows, Ombrebrews, Microblading, Hybrydową (połączenie włosa z cieniem);
  • Makijaż permanentny ust w technice natural lips, 3Dlips, Sfumato, ombre .
    Usta są bardzo wrażliwe dlatego 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować przeciwwirusowy Heviran. Lek wydawany jest na recepte, dlatego trzeba udać się na konsultację z lekarzem. Preparat przyjmujemy 3 dni po zabiegu by uniknąć pojawienia się opryszczki;
  • Makijaż permanentny powieki górnej Shading eyeline i linia zagęszczająca linię rzęs.
    Zanim zdecydujesz się na makijaż powiek należy odstawić wszelkie odżywki do rzęs na czas 3 msc. przed planowanym zabiegiem;
  • Piegi.

Po pierwsze kształt…

Wiele osób uważa, że kształt brwi permanentnych to najmniejszy problem, bo właściwie co to jest narysować dwie kreski grubsze z przodu, a cieńsze na końcach. Otóż jest to WIELKA sztuka, wierzcie mi bądź nie, ale właśnie ta część zabiegu pigmentacji brwi jest jedną z ważniejszych jak nie najważniejszych.

…Ale wracając do ich kształtu. Wiele kobiet nie wie jak powinny wyglądać odpowiednio narysowane brwi i robi to delikatnie mówiąc niepoprawnie. Brwi są często za cienkie lub za grube, opadające lub za bardzo zdziwione, kanciaste lub zbyt okrągłe. Kształt brwi przede wszystkim powinien być dobrany do kształtu twarzy, oczu i rozmieszczenia kości oczodołu. Stosunek przedniej ich części do tylnej powinien być 2/3 do 1/3, a grubość…zależy od upodobań, aczkolwiek odchodzi się dzisiaj raczej od bardzo cienkich brwi na poczet tych trochę grubszych, zbliżonych do naturalnych.
Zanim przejdziemy do wprowadzania pigmentu w skórę powinniśmy poświęcić sporo uwagi na odpowiedni rysunek. Dokonujemy pomiaru wszystkich odległości potrzebnych do stworzenia idealnych brwi dla danej osoby. Wyliczenia czysto matematyczne dają w rezultacie brwi idealne.
Reasumując makijaż permanentny XXI wieku sprawi że jego posiadaczka będzie mogła cieszyć się idealnymi brwiami stworzonymi bezpośrednio dla niej, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i kolor.
Zgodnie z obecnymi trendami makijaż permanentny powinien utrzymywać się ok. 2 lat.

 

Po drugie kolor…

Makijaż permanentny dziś różni się całkowicie od tego wykonywanego 10 czy 20 lat temu. Ewoluuje on jak inne dziedziny nauki, dając nam coraz to nowsze metody wprowadzania barwnika w skórę, aby uzyskać coraz lepsze efekty, by były bardziej delikatne i naturalne. Każda z Was nie raz widziała na ulicy kobiety z niebiesko-zielonymi przerysowanymi brwiami. Są to najczęściej brwi wykonywane starymi metodami kiedy to nie liczyła się precyzja rozłożenie pigmentu w płytkich warstwach skóry. Ważne było ”pokolorowanie” brwi tak żeby efekt utrzymał się najlepiej jak najdłużej. Niestety te techniki nazywane były makijażem permanentnym podczas gdy powinno się je nazywać po prostu tatuażem.
Najmodniejsze w dzisiejszych czasach brwi polegają na płytkim wprowadzeniu barwnika w pierwsze warstwy naskórka dzięki czemu skóra tylko w nieznacznym stopniu przysłania barwnik, a więc widzimy w końcu brązowe kolory, a nie niebieskie. Kolor niebieski może sugerować o wielu czynnikach takich jak, problemy hormonalne, za głęboko wprowadzony pigment, nieodpowiedni dobór koloru pigmentu do subtonu skóry. Wynika to z tego, że po wprowadzeniu barwnika pod wierzchnie warstwy naskórka, tworzy on na nim filtr, delikatnie zmieniając i przysłaniając odpowiedni kolor; to tak jak na zdjęcia nakładamy filtry żeby je zmienić; im głębiej wprowadzimy pigment tym większy ”filtr” będzie go przysłaniał.

Chcesz umówić się na wizytę ?